برگزاری دوره های آزاد تاریخ و فلسفه علم در پژوهشکده تاریخ علم

ميراث مكتوب - دوره های آزاد تاریخ و فلسفۀ علم در پژوهشکدۀ تاریخ علم دانشگاه تهران برگزار می شود. این دوره ها به آشنایی با «تاریخ و فلسفۀ نجوم» و «درآمدی بر فلسفۀ علم معاصر» اختصاص دارد.

دورۀ «آشنایی با تاریخ و فلسفۀ نجوم» در چهار جلسه، یکشنبه ها از هفتم اردیبهشت تا چهارم خرداد سال جاري از ساعت 17 الی 19 برگزار خواهد شد.

در این دوره، دکتر امیرمحمد گمینی از پژوهشکدۀ تاریخ علم به صحبت دربارۀ موضوعاتي چون مبانی نجوم کروی و سیاره ای، نجوم در ایران و بابل باستان، مدل های سیاره ای یونانی، کیهان شناسی هندسی در دورۀ اسلامی و جنبه های فلسفی نجوم یونانی در ایران و اسلام مي پردازد.

«درآمدی بر فلسفۀ علم معاصر» موضوع دیگر این دوره ها است و در آن مباحثی چون نظریات علمی، معناشناسی و تأیید تجربی، علم از منظر پوزیتیویست های منطقی، ملاک های تشخیص علم از شبه علم، ابطال گرایی، انقلاب های علمی و تأیید نظریات علمی مطرح می شود. مدرس این دوره دکتر کیوان الستی از مؤسسۀ پژوهشی حکمت و فلسفۀ ایران است.

اين دوره در چهار جلسه دوشنبه ها از تاريخ 8 ارديبهشت تا 5 خرداد برگزار مي شود.

مهلت ثبت نام این دوره ها تا ششم اردیبهشت ماه سال جاری است و هزینۀ ثبت نام هر کارگاه 40000 تومان و برای دانشجویان دانشگاه تهران 30000 تومان اعلام شده است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شمارۀ 88993016تماس بگیرند.

پژوهشکدۀ تاریخ علم دانشگاه تهران در خیابان انقلاب، ضلع شرقی دانشگاه تهران، خیابان قدس، کوچه بهنام شمارۀ 23 ، طبقۀ پنجم واقع است.


افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.