«شاهنامه شاه طهماسبی» رونمایی می شود

ميراث مكتوب - آيين رونمايي از كتاب «شاهنامه شاه طهماسبی» 8 ارديبهشت ماه در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

مراسم رونمايی از «شاهنامه شاه طهماسبی»، با حضور و سخنرانی علی جنتی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، علي معلم دامغانی، رييس فرهنگستان هنر، مهدی حسيني و ديگر هنرمندان و پژوهشگران روز دوشنبه،‌ 8 ارديبهشت 93 در سالن ايران فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

شاهنامه شاه طهماسبی حاوی تصاویر 116 نگاره، جلد، آستر بدرقه، سرلوح و دیگر تذهیب‌های موجود در موزه هنرهای معاصر، به همراه 33 نگاره از موزه متروپولیتن، 10 نگاره از مجموعه خلیلی در لندن، 9 نگاره از بنیاد آقاخان، 3 نگاره از موزه هنرهای ‌اسلامی قطر، 13 تصویر متن شاهنامه (نمونه خط و جدول بندی) و یک نگاره از موزه رضا عباسی تهران است که هر کدام از این نگاره‌ها، شرحی به دو زبان فارسی و لاتین دارد.

مقدمه اين اثر را «علی معلم دامغانی»، «محمود فرشچیان» و «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاشته اند. اين كتاب در قطع سلطانی و با صحافی نفیس و قاب در 420 صفحه توسط انتشارات فرهنگستان هنر به چاپ رسیده ست.

انتشار اين اثر ارزشمند تاريخي پس از سال‌ها پژوهش و تحقيق با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران و حمایت بانک پاسارگاد محقق شد.

رونمايي از اين اثر نفيس، دوشنبه هشتم ارديبهشت ماه، ساعت 16 در سالن ايران فرهنگستان هنر به نشانی خيابان ولی عصر(عج)، پايين‌تر از طالقانی، شماره 1552 برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.