دومین همایش بین المللی «پیوندهای زباني و ادبی ایران و ترکیه»

ميراث مكتوب - دومین همایش بین‌المللی «پیوندهای زباني و ادبی ایران و ترکیه» 21 و 22 ارديبهشت سال جاري در دانشكده ادبيات فارسي و زبان هاي خارجي دانشگاه علامه طباطبايي برگزار مي شود.

دو بخش کلی «ادبی» و «زبانی» محورهاي همايش «پیوندهای ادبی ایران و ترکیه» است. در بخش ادبی، موضوعاتی مانند پژوهش در اسطوره‌های فارسی و ترکی، مولوی ‌پژوهی در ایران و ترکیه، پژوهش‌های ادبی ترکیه در ایران، پژوهشی در نسخه‌های خطی فارسی در ترکیه و ترکی در ایران، شهریارپژوهی در ایران و ترکیه، نقد و بررسی ترجمه آثار ادبی فارسی به ترکی و ترکی به فارسی، انجمن‌های ادبی فارسی در ترکیه و ترکی در ایران، مکتب‌های عرفانی در ادب فارسی و ترکی، پیشگامان گسترش زبان و ادبیات فارسی در ترکیه و مقایسه دوره‌های ادبی فارسی و ترکی، جايگاه «ادبيات تطبيقي» در تركيه و ايران و چشم انداز روابط فرهنگي و ادبي ايران و تركيه در آينده مطرح شده است.

بخش زباني اين همايش نيز به موضوعات دستورنويسي فارسي در تركيه، واژه هاي فارسي در تركي و تركي در فارسي، عوامل گسترش زبان و ادبيات فارسي در تركيه، نقش استادان اعزامي در گسترش زبان و ادبيات فارسي و تركي در دو كشور، نقش زبان آموزان تركي و فارسي در تقويت روابط فرهنگي و اقتصادي دو كشور، نقش رسانه در گسترش روابط زباني و ادبي دو كشور و پژوهش هاي زباني تركي در ايران اختصاص دارد.

دومین همایش بین‌المللی «پیوندهای زباني و ادبی ایران و ترکیه» با همكاري دانشگاه علامه طباطبايي، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، دانشگاه استانبول، بنياد سعدي، فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي، معاونت بين الملل وزارت علوم تحقيقات و فناوري و شهرداري تهران در روزهاي 21 و 22 ارديبهشت سال جاري از ساعت 8:30 در دانشكده ادبيات فارسي و زبان هاي خارجي دانشگاه علامه طباطبايي به نشاني سعادت آباد خيابان علامه طباطبايي جنوبي برگزار خواهد شد.


افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.