کتاب الموسیقی الکبیر رونمایی می شود

ميراث مكتوب - کتاب الموسیقی الکبیر اثر ماندگار ابونصر فارابی به ترجمه و شرح مرحوم دکتر مهدی برکشلی 27 خرداد رونمایی می شود.

بیش از هزار سال از تألیف کتاب الموسیقی الکبیر می گذرد و مرحوم دکتر مهدی برکشلی، استاد فیزیک و متخصص موسیقی ، که به واسطۀ پژوهش های ژرف و وسیعش در زمینه علم موسیقی و نظریات فارابی در ایران لقب «فارابی ثانی» یافت، ترجمه فارسی کتاب «موسیقی کبیر» را همراه با توضیحات تکمیلی ارائه کرده اند و جامعۀ علمی ایران و علاقمندان به فرهنگ ایرانی و علم موسیقی سال ها در انتظار انتشار این اثر بوده اند و سرانجام انتشارات سروش کتاب موسیقی کبیر را در ۶۱۲ صفحه و قطع رحلی منتشر کرد.

مراسم رونمایی از این کتاب با حضور دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، سید عبدالله انوار نویسنده، مترجم و محقق و اعضای خانواده مرحوم دکتر برکشلی و جمعی از اهالی فرهنگ، فکر و اندیشه، رسانه و صاحبنظران و هنرمندان عرصه موسیقی برگزار و طی آن سرفصل های مختلف این اثر مورد بررسی قرار می گیرد.

آیین رونمایی از کتاب الموسیقی الکبیر روز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه جاری راس ساعت ۱۵ در سالن اجتماعات انتشارات سروش واقع در خیابان شهید مطهری نبش خیابان شهید مفتح، طبقه هفتم ساختمان سروش برگزار می شود.
افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.