بزرگداشت دکتر حسن احمدی گیوی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

ميراث مكتوب - بزرگداشت مرحوم دکتر حسن احمدی گیوی، روز دوشنبه 13 مرداد در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به منظور پاسداشت و تعظیم و تکریم از مفاخر علمی- فرهنگی ایران اسلامی، مراسم بزرگداشت استاد دانا و دستور‌نویس توانا مرحوم دکتر حسن احمدی گیوی، را با حضور علما، استادان، فرهیختگان و دوستداران علم و دانش روز دوشنبه 13 مردادماه سال جاري از ساعت 17 الی 19 در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن واقع در خیابان ولی‌عصر(عج)، پل امیر بهادر، خیابان سرگرد بشیری، شماره 71 برگزار می‌کند.

آشنایی با فعالیت های علمی دکتر حسن احمدی گیوی

دكتر احمدی گیوی در سال ۱۳۰۶ شمسی در شهر گیو در استان اردبیل دیده به جهان گشود. دورۀ ابتدایی را در شهرستان گیوی گذراند. سپس در رشتۀ فلسفه مدرک فوق لیسانس را دریافت کرد. دکتری خود را نیز در رشته ادبیات دانشگاه تهران دریافت نمود. دکتر احمدی گیوی بیش از 50 جلد اثر منتشر کرده است که از آن جمله می توان به کتاب ‌های آیین پژوهش و مرجع‌ شناسی، از فن نگارش تا هنر نویسندگی، دستور تطبیقی زبان ترکی و فارسی، دستور تاریخی فعل و شوریده و بی‌ قرار اشاره کرد. او همچنین بیش از چهار دهه با مؤسسۀ پژوهشی لغت نامۀ دهخدا همکاری داشت.

دکتر حسن احمدی گیوی، صبح روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه سال 1391 در سن هشتاد و پنج سالگی به علت ایست قلبی در منزلش از دنیا رفت.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.