برپایی کنفرانس بین المللی «گذشته، حال و آینده ریاضیات و نجوم» در باکو

ميراث مكتوب - مؤسسۀ ریاضیات و مکانیک، رصدخانۀ اختر فیزیک نصیرالدین، دانشگاه آموزشی دولتی آذربایجان و دانشگاه آذربایجان با حمایت مالی وزارت ارتباطات و فناوری جمهوری آذربایجان، کنفرانس «گذشته، حال و آینده ریاضیات و نجوم» را به مناسبت هفتصد و چهلمین سال درگذشت خواجه نصیرالدین توسی در شهر باکو برگزار می کند.

در این کنفرانس که از 19 تا 21 شهریور 1393 (10 تا 12 سپتامبر 2014) برپا می شود، دکتر محمد باقری (سردبیر نشریه میراث علمی اسلام و ایران)، سید هادی طباطبایی (پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران و مرکز نجوم مراغه)، دکتر عجب شیری زاده (مرکز نجوم مراغه) و احسان توابی ( دانشگاه زنجان) شرکت خواهند کرد.

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اين همايش اینجا كليك كنيد.

يادآور مي شود كتاب هاي شرح ثمره بطلمیوس به تصحیح جلیل اخوان زنجانی، حل مشکلات کتاب الاشارات و التنبیهات با مقدمۀ سید محمد عمادی حائری و روضۀ تسلیم به تصحیح سید جلال حسینی بدخشانی از جمله آثار خواجه نصيرالدين طوسی است که از سوی مرکز پژوهشی میراث مکتوب منتشر شده است.

این مؤسسه همچنین کتاب های اندیشه های فلسفی و کلامی خواجه نصیر الدین طوسی نوشتۀ هانی نعمان فرحات به ترجمۀ غلامرضا جمشید نژاد اول و استاد بشر تألیف حسین معصومی همدانی و محمد جواد انواری را دربارۀ زندگی و آثار خواجه نصيرالدین طوسی منتشر کرده است.

مركز پژوهشي ميراث مكتوب همچنين همایش «ميراث علمي و فلسفي خواجه نصيرالدين طوسي » را در روزهای چهارم و پنجم اسفندماه سال 1389 برگزار کرد.
افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.