دکتر فتح الله مجتبایی در نشست دوستانه دوشنبه پایانی اسفند‎

مؤسسۀ میراث مکتوب یکی از ذخائر تاریخی کشور است

میراث مکتوب- دکتر فتح الله مجتبایی در نشست دیدار دوستانۀ دوشنبۀ پایانی اسفندماه، که روز گذشته 21 اسفند با حضور جمعی از پژوهشگران و صاحب نظران برگزار شد، ضمن قدردانی از فعالیت مرکز پژوهشی میراث مکتوب گفت: مؤسسۀ میراث مکتوب یکی از ذخائر تاریخی کشور است.
به گزارش روابط عمومي ميراث مكتوب در این نشست دکتر فتح الله مجتبایی ، عضو دایرة المعارف بزرگ اسلامی با قدردانی از زحمات دکتر اکبر ایرانی، مدیرعامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب گفت: فعالیت های آقای ایرانی به ما دلگرمی می دهد و من هر وقت به یاد فعالیت های ایشان می افتم مایۀ دلگرمی و تقویت روح هستند و امیدورایم در این راه گام های سریعتر و پرثمرتر بردارند. راهی که ایشان می روند راه بسیار مهمی است.
وی افزود: کسانی که با کتابخانه های دنیا که نسخ فارسی داشته باشند، ارتباط دارند می بینند چقدر نسخ مهم در این کتابخانه ها فراموش شده است و کسی به آنها نمی رسد. زمانی که در هند و پاکستان و شبه قاره بودم گاهی حالت تأسف و گریه به من دست می داد که نسخه های تاریخی بسیار مهم می دیدم که جزو زباله های تاریخی آن کتابخانه می شود. من در هند بودم مرحوم افشار از من عکس نسخۀ خطی فرهنگ فارسی را خواست و من به کتابخانه رفتم و دنبال نسخه گشتم و کتاب را پیدا کردم و چون آنجا دستگاه عکس و میکروفیلم نبود و از بیرون باید عکاس می آوردیم با دوربین های معمولی عکس بگیرند و بعد از گرفتن عكس آن نسخه خاك شد و ما آن را داخل كيسه اي گذاشتيم.
وی ادامه داد: آقای ایرانی نسخه های مهم را پیدا و کسانی که تصحیح می کنند، تصحیح بسیار خوب و انتقادی از آن می کنند و بسیار تمیز به چاپ می رسد. به عقیده من مؤسسۀ میراث مکتوب یکی از ذخائر تاریخی کشور است و من به سهم خودم آفرین می گویم به مدیر این مؤسسه و امیدوارم در این کار موفق و پیروز باشند.


افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.