برگزیدگان میراث مکتوب در چهاردهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی

میراث مکتوب - چهاردهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی عصر امروز (دوشنبه هشتم دی ماه) در سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی ایران برگزار شد. 


 


در این دوره از این آیین، آثاری از مرکز پژوهشی میراث مکتوب برگزیده و شایستۀ تقدیر شناخته شدند. در محور  مقالات،  مقالۀ «تأملی در دیوان خاقانی ویراستۀ میرجلال‌الدین کزازی براساس معیارهای نویافته» نوشتۀ سعید مهدوی‌فر برگزیده شد. این مقاله در ضمیمۀ شمارۀ 29 دوفصلنامۀ آینۀ میراث «بدیل بی بدیل» منتشر شد. در محور چاپ عكسی نیز کتاب شرح المقدمه في الكلام، با تحقيق حسن انصاري و زابينه اشميتكه شایستۀ تقدیر شناخته شد. این کتاب با همکاری مؤسسه مطالعات اسلامي دانشگاه آزاد برلين در سال 1392 به چاپ رسیده است.


در بخش گفت و گو نیز سیده معصومه کلانکی و سهیلا یوسفی، از همکاران مرکز پژوهشی میراث مکتوب  به جهت کمیت در انجام گفت وگوهای تخصصی با افراد صاحب‌نظر و برجسته در زمینۀ تصحیح و ترجمه نسخه‌های خطی، شایسته تقدیر شناخته شدند.


در این دوره از آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی در محور اهداگران و مجموعه‌داران از یحیی شایسته منش، حامی مالی سه کتاب مجالس، جامع التواریخ ایران و اسلام (3 جلدی) و کتاب مرآت الادوار(دو جلدی)،  امیرناصر صیرفیان ( عهدنامه مالک اشتر)، علی تشکری (التفصیل لجمل التحصیل)، و مهدی صداقتی (مثنوی معنوی، 4 جلدی) به عنوان حامیان نشر متون در حوزۀ نسخه‌های خطی تقدیر به عمل آمد.


یادآور می شود وب سایت مرکز پژوهشی میراث مکتوب در فهرست وب سایت های برتر در داوری چهاردهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی قرار گرفت.


مرکز پژوهشی میراث مکتوب کسب این موفقیت را به آقایان سعید مهدوی‌فر، یحیی شایسته منش امیرناصر صیرفیان، حسن انصاري و دکتر زابينه اشميتكه، علی تشکری، مهدی صداقتی و خانم ها سیده معصومه کلانکی و سهیلا یوسفی تبریک می گوید.


برای مشاهده اسامی برگزیدگان چهاردهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی اینجا کلیک کنید.


 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.