الافق المبین در بازار کتاب

ميراث مكتوب - کتاب الافق المبین مفصل ترین نگاشتۀ حکیم استرآباد، امیرمحمد باقر داماد مشهور به میرداماد به تصحیح حامد ناجی اصفهانی، به طور مشترک از سوی مرکز پژوهشی میراث مکتوب و دانشگاه آزاد برلین منتشر شد.
الافق المبین مفصل ترین نگاشتۀ حکیم استرآباد، امیر محمد باقر داماد مشهور به میرداماد است. بنابر اجازتی که از میرداماد به تنها داماد و شاگرد او یعنی، امیر سید احمد علوی بر جای مانده،این اثر توسط خود مؤلف تدریس می شده است و شاگردان بسیاری از ایران و شبه قاره به درس او حاضر می شده اند.
این اثر به سودای دو «الصرحة» به رشتۀ تحریر درآمده که تمامی نسخ موجود از آن فقط دربردارندۀ یک «الصرحة» است. «الصرحة الاولی» به مباحث امور عامه می پردازد و «الصرحة الثانیة» به سودای مباحث ربوبی بوده است.
کتاب الافق المبین سومین اثر از مجموعه میراث کهن جهان اسلام است که به سرپرستی زابینه اشمیتکه، حسن انصاری، اکبر ایرانی و محمد باهر منتشر شده است.
محمدعلی امیر معزی، رضا پورجوادی، نصرالله پورجوادی، صادق سجادی، دیمتری گوتاس، پیر لوری، ویلفرد مادلونگ گروه مشاوران این اثر در دانشگاه آزاد برلین هستند. گروه مشاوران این اثر در مرکز پژوهشی میراث مکتوب متشکل از حسن طارمی راد، نجیب مایل هروی، فتح الله مجتبایی و دکتر حسین معصومی همدانی است.
کتاب الافق المبین در شمارگان 300 نسخه به بهای 44000تومان به چاپ رسیده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.