بزرگداشت علامه علی اکبر دهخدا

میراث مکتوب - در هشتادمین سالگرد تأسیس دانشگاه تهران، به همت مؤسسۀ لغتنامۀ دهخدا و با همکاری مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی، مراسم بزرگداشت علامه علی اکبر دهخدا و زنده یاد استاد محمد پروین گنابادی برگزار می شود.

در این مراسم بزرگداشت، دکتر ژاله آموزگار و دکتر حسن انوری، بهرام پروین گنابادی، حجة الاسلام سید محمود دعایی، دکتر مهدی ماحوزی و علی موسوی گرمارودی سخنرانی خواهند کرد.

مرکز لغت نامۀ دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی، سال گذشته نیز در تاریخ 7 اسفندماه مراسم بزرگداشتی به یاد علامه دهخدا در ساختمان مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی برگزار کرد که با استقبال بسیار خوبی از سوی دوستداران علم و ادب و فرهنگ رو به رو شد.

دکتر مظاهر مصفا، دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، دکتر غلامرضا ستوده، دکتر حسن انوری، عبدالرحیم جعفری، علی افخمی و توفیق سبحانی از میهمانان و سخنرانان سال گذشته بودند که هر کدام به بخشی از جنبه های شخصیتی و معنوی علامه دهخدا پرداختند.

نمایش بخش هایی مستند و اجرای زنده موسیقی دیگر برنامه های مراسم گرامی داشت سال قبل بود. و  استاد مظاهر مصفا نیز شعری از سروده های خود را که در سوگ علامه دهخدا سروده بود و به استادش روان شاد محمد معین تقدیم کرده بود، به مطلع «سزد گر به سوگ تو دنیا بگرید» برای حاضران خواند.

این مراسم در ساعت 17 تا 19:30 روز چهارشنبه 6 اسفند ماه در تالار دکتر محمود افشار یزدی در مرکز لغتنامۀ دهخدا واقع در خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از چهارراه پارک وی، ایستگاه پسیان، پلاک 3011 برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.