انتشار نقد و بررسی متون تاریخی به زبان فارسی

میراث مکتوب - نقد و بررسی متون تاریخی به زبان فارسی و شناختی از تاریخ ها و تاریخ نگاران ایران از سدۀ چهارم تا انقلاب مشروطه (با گزینش و شرح نمونه هایی از متون تاریخی) از سوی کتابخانۀ مجلس  شورای اسلامی منتشر شد.

کتاب نقد و بررسی متون تاریخی به زبان فارسی و شناختی از تاریخ ها و تاریخ نگاران ایران از سدۀ چهارم تا انقلاب مشروطه (با گزینش و شرح نمونه هایی از متون تاریخی) پرویز البرز در 884 صفحه منتشر شد.

با توجه به ممنوعیت کتابت احادیث نبوی در زمان خلیفه دوم، با این توجیه که ممکن است هر کتاب دیگری رقیبی برای قرآن مجید باشد، بالطبع ثبت و ضبط وقایع و رویدادهای گذشته و حال، که خواه ناخواه با اخبار و احادیث نیز در می آمیخت دچار وقفه گشت. در کتاب حاضر کوشش شده است ضمن معرفی تاریخ نگاران، تاریخ هایی که از سدۀ چهارم تا انقلاب مشروطه به زبان فارسی نوشته شده و یا از عربی به فارسی بازگردانیده شده اند، با گزینش و شرح نمونه هایی از هر تاریخ، مورد نقد و بررسی قرار گیرند.

نقد و بررسی متون تاریخی به زبان فارسی و شناختی از تاریخ ها و تاریخ نگاران ایران از سده چهارم تا انقلاب مشروطه (با گزینش و شرح نمونه هایی از متون تاریخی) نگاشتۀ پرویز البرز در 884  صفحه از سوی انتشارات کتابخانه مجلس در سال 94 منتشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.