پروفسور جُرج صلیبا در سرای اهل قلم سخنرانی می‌کند

میراث مکتوب - میزگرد تخصصی «نقش ایران در تاریخ علم» با عنوان «تاریخ علم، ایران و جهان اسلام » با سخنرانی پروفسور جُرج صلیبا، استاد علوم اسلامی و عربی دانشگاه کلمبیا با حضور تعدادی از پژوهشگران و متخصصان تاریخ علم، دوشنبه 4 آبان در سرای اهل قلم خانه کتاب، برگزار خواهد شد.

در این سخنرانی پروفسور جُرج صلیبا ضمن اشاره به آخرین پژوهش‌های خود در حوزه تاریخ علم، به بررسی نقش دانشمندان ایرانی در تاریخ علم جهان اسلام خواهد پرداخت. در قسمت پایانی این میزگرد، جلسه پرسش و پاسخ برگزار می‌شود.

پروفسور جُرج صلیبا پژوهشگر لبنانی‌الاصل، یکی از چهره‌های معاصر سرشناس در حوزه تاریخ علم در جهان اسلام به‌شمار می‌آید؛ «علوم اسلامی و ایجاد نوزایش اروپایی» آخرین اثر نوشته شده توسط این اندیشمند شناخته شده‌است که انتشار آن در سال 2007 میلادی نقد و نظرهای گوناگونی را به دنبال داشته است. «تاریخ اخترشناسی عربی» از دیگر آثار برجسته این پژوهشگر تاریخ علم است که در سال 1994 منتشر شد.

میزگرد تخصصی «تاریخ علم، ایران و جهان اسلام » دوشنبه 4 آبان از ساعت 16 تا 18 در سرای اهل قلم خانه کتاب واقع در تهران، خيابان انقلاب، چهار راه ولیعصر، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره 2 برپا خواهد شد.

منبع: روابط عمومی خانۀ کتاب

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.