فراخوان سی‌وچهارمین کنفرانس انجمن استادان زبان فارسی هند

میراث مکتوب - سی‌وچهارمین کنفرانس انجمن استادان زبان فارسی هند، پنجم تا هفتم دی ماه سال جاری در شهر پتنا در ایالت بیهار هند برگزار می شود.

به همت انجمن استادان زبان فارسی هند، دانشگاه پتنا و کمیسیون نظارت و پشتیبانی دانشگاه‌های سراسر هند، سی‌وچهارمین کنفرانس این انجمن پنجم تا هفتم دیماه جاری (26-28 دسامبر 2015) در شهر پتنا در ایالت بیهار هند برگزار خواهد شد.

پژوهشگران برای شركت در این كنفرانس می‌توانند در یکی از موضوعات «ادبیات هند و ایران با نگاه ویژه به شهر پتنا»، «اثر زبان و ادبات فارسی بر زبان‌های اردو و هندی»، «مراکز زبان و ادب فارسی در پتنا»، «زبان فارسی زبان عشق، برادری و انسانیت»، «فارسی به عنوان منبع اصیل در مطالعه تاریخ سیاسی و فرهنگی هند»، «ارتباط هند و کشورهای فارسی زبان از عهد باستان تا امروز» و «چشم‌انداز آموزش فارسی در دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها و مؤسسات آموزشی هند» مقالات خود را ارائه دهند.

شركت‌كنندگان باید مقالات خود را حداکثر تا 16 آذرماه جاری به نشانی صندوق پست الکترونیک mahdiakhtar@yahoo.com ، mahdiakhtar@gmail.com و azarmidsafavi@yahoo.com ارسال كنند.

بنابر اعلام این خبر، انجمن استادان زبان فارسی از بدو تأسیس در  سال 1977 میلادی تاکنون هرساله یک گردهمایی با شرکت استادان زبان فارسی سراسر هند برگزار می‌كند كه در آن مسائل و مشکلات در راه آموزش زبان فارسی در هند و راه حل‌های پینشهادی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.