نكوداشت پروفسور «اولريش مارزلف» برگزار می شود

میراث مکتوب - نکوداشت پروفسور اولريش مارزلف، شرق‌شناس و پژوهشگر ادبيات فولكلور ایران ، به مناسبت سی و پنج سال ایرانشاسی، شنبه (8 اسفند ماه) در سرای کتاب مؤسسۀ خانۀ کتاب برگزار می شود.

در این آیین، کتاب «20 مقاله در باب چاپ سنگی» نوشتۀ محمد جواد احمدی نیا، کارشناس ارشد پژوهش هنر رونمایی می شود. همچنین، مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل مؤسسۀ خانۀ کتاب، رکسانا زنهاری، شاگرد پروفسور اولريش مارزلف، علی بوذری، پژوهشگر حوزه هنرهای تجسمی به عنوان سخنران در این نشست حضور دارند.

پروفسور اولريش مارزلف تحصیلات خود را در رشته ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز و سپس در رشته شرق‌شناسی از دانشگاه کلن آلمان دکترای خود را اخذ کرد. آخرین اثر او که پژوهشی سترگ به حساب می‌آید، «دایره المعارف قصه» است که در 14 جلد و با 3600 مدخل، در آکادمی علوم دانشگاه گوتینگن آلمان به چاپ رسیده است.

افزون بر این، تحقیق روی کتاب‌های مصور چاپ سنگی فارسی و با محتوای داستانی کتاب«تصویر‌سازی در چاپ‌های سنگی ایران» و قصه هزار و یک شب، کتاب «دایره المعارف هزار و یک شب»، بخش دیگری از کارهای وی است.

 نکوداشت پروفسور اولريش مارزلف ساعت 16 تا 18 در سرای کتاب مؤسسۀ خانۀ کتاب به آدرس خیابان انقلاب،  بین خیابان فلسطین  و خیابان برادران مظفر جنوبی، پلاک 1080، طبقه منفی 2 برگزار می شود.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.