زبان‌ها و گویش‌های ایرانی ـ شمارۀ 4

میراث مکتوب - چهارمین شماره از دورۀ جدید مجلۀ زبان‌ها و گویش‌های ایرانی، از مجموعۀ ویژه‌نامه‌های نامۀ فرهنگستان، منتشر شد.در بخش مقالۀ این شماره عناوین ذیل دیده می‌شود: «دستور زبان ایلامی هخامنشی: بخش نخست: درآمد؛ آواشناسی؛ صرف اسم و فعل»، سلمان علی‌یاری بابلقانی؛ «از «توان داشتن» تا «توانستن»، بحثی در نحوۀ ایجاد فعل غیرشخصی «توان» در زبان فارسی میانه»، محمدحسن جلالیان چالشتری؛ «ارغنده یا آرغده؟ (تصحیح واژه‌ای در شاهنامه)»، پژمان فیروزبخش؛ «غزلی ملمّع از ناصرالدین خطیب شفعوی به سه زبان عربی، فارسی و شیرازی»، علی‌اشرف صادقی؛ «بازنمایی نحوی مفعول مستقیم و غیرمستقیم در گویش دلواری»، شیرین پورابراهیم ـ ارسلان گلفام

    در بخش «داده‌های گویشی» این شماره مقاله‌ای با عنوان «واژه‌های ویژۀ دریا و دریانوردی در گویش لنگه‌ای» به قلم فرّخ حاجیانی ـ یاسر شریفی آمده‌ است. همچنین در بخش «نقد و بررسی» مطلبی با این عنوان درج شده است: «رده‌شناسی زبان‌های ایرانی»، نوشتۀ محمد راسخ‌مهند.

«تازه‌های نشر» و «اخبار» دیگر بخش‌های این شماره از ویژه‌نامۀ زبان‌ها و گویش‌های ایرانی هستند. علاقه‌مندان برای دسترسی به محتوای این شماره از مجلۀ زبان‌ها و گویش‌های ایرانی می‌توانند به نشانی‌های زیر مراجعه کنند:

http://persianacademy.ir/fa/zg04.aspx

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.