فهرستنامه كتابشناسی های ایران

میراث مکتوب - فهرستنامه کتابشناسی های ایران تألیف ایرج افشار به کوشش ایران ناز کاشیان از سوی مؤسسه خانۀ کتاب منتشر شد.

فهرستنامه کتابشناسی های ایران از مهمترین منابع پژوهشی حوزۀ ایران شناسی و از نخستین ابزارهای کتاب شناسی است که شادروان استاد ایرج افشار در تولید آن پیشگام شد و در نخستین شماره نشریه ایرانشناسی (نشریه مرکز تحقیق و مطالعه تمدن و فرهنگ ایران و خاورمیانه، دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، 1342 ش) آن را انتشار داد.

گنجینۀ پژوهشی ایرج افشار که اکنون بر بسیاری از برنامه های برجا مانده از آن استاد نظارت دارد و خانه کتاب، مرکزی که مسائل مربوط به کتاب را با دیدگاهی فنی دنبال می کند بر آن شدند تا ویراست جدیدی از «فهرستنامه کتابشناسی های ایران» را در برنامه انتشاراتی خود قرار دهند .

ایران ناز کاشیان که مسئولیت تداوم انتشارمقالات فارسی را بر عهده دارد با توجه به یادداشت های استاد افشار و با در نظرگرفتن منابع منتشر شده پس از 1342 ش و نیز با مراجعه به منابع برای حصول اطمینان از صحت و دقت اطلاعات کتابشناختی، «فهرستنامه کتابشناسی های ایران» را برای انتشار آماده کرد.

این کتاب در دو بخش، «کتابشناسی های عمومی» و« کتابشناسی های اختصاصی»  تهیه شده است.

«فهرستنامه کتابشناسی های ایران» تألیف ایرج افشار؛ به کوشش ایران ناز کاشیان، در 380 صفحه با شمارگان یکهزار نسخه به قیمت(گالینگور20 هزار تومان و شومیز 15000 هزار تومان) از سوی موسسه خانۀ کتاب منتشر شده  و در اختیار ایران شناسان، کتابشناسان و فهرستنگاران و همۀ علاقمندان به کاربردهای منابع مرجع، قرار گرفته است.

منبع: مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.