دانلود مقدمۀ دو کتاب علی نامه و به گزین علی نامه

میراث مکتوب - مرکز پژوهشی میراث مکتوب در سال های اخیر در راستای شناخت بیشتر مولای متقیان حضرت علی (ع) و آثار ایشان اقدام به چاپ کتاب ها و برگزاری نشست هایی با موضوع آن حضرت کرده است.

 

 

 

کتاب هایی همچون علی نامه (چاپی و فاکسیمیله)، ضمیمه شمارۀ 20 و 22 آینه میراث، نهج البلاغه (فاکسیمیله)، به گزین علی نامه، کلمات قصار امام علی (ع)، ترجمه منظوم وصیت نامه امام علی (ع) به امام حسین (ع) از آثاری هستند که با موضوع امام علی (ع) از سوی مرکز پژوهشی میراث مکتوب منتشر شده است.

همچنین مرکز پژوهشی میراث مکتوب در راستای شناخت بیشتر امام اول شیعیان اقدام به برگزاری نشست ها و همایش هایی با این موضوع کرده است که از آن میان می توان به نقد و بررسي‌ سه‌ شرح‌ نهج‌البلاغه‌، آبان 83 ، نقد و بررسي‌ كتاب‌ منهاج‌الولايه‌ في‌ شرح‌ نهج‌البلاغه‌، مهر 84، بزرگداشت سيد رضي و سيد مرتضي، مهر 85، سخنان امام علی(ع) و نهج البلاغه در متون نظم و نثر فارسی، شهریور 87 ، رونمایی از نسخه برگردان علی نامه، شهریور 88 ، برگزاری همایش امام علی (ع) و میراث، آذر 89 و فرمان مالک اشتر در تاریخ ادب فارسی، آبان 91 اشاره کرد.

این مرکز ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع)، مقدمۀ دو کتاب علی نامه و به گزین علی نامه را بر روی وبگاه خود بارگذاری کرده است.

مقدمۀ کتاب علی نامه از سراینده ای متخلص به ربیع تصحیح رضا بیات و ابوالفضل غلامی را  اینجا دانلود کنید.

مقدمۀ کتاب به گزین علی نامه گزینش، مقدمه و شرح لغات سید علی موسوی گرمارودی را اینجا دانلود کنید.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.