فصلنامه ایران شناسی و اسلام شناسی

ميراث مكتوب- فصلنامه علمی- تحقیقاتی ایران شناسی و اسلام شناسی برای اولین بار توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتشر شد. فصلنامه ایران شناسی و اسلام شناسی به منظور شناساندن فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی، شناسایی و معرفی آثار مکتوب با موضوع ایران و اسلام و هم چنین تهیه و دردسترس قراردادن این آثار برای بهره برداری محققان و پژوهشگران منتشر شده است.
معرفی، نقد و تحلیل مقالات و مطالب نشریات اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی، شناسائی مؤسسات و مراکز ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی در جهان و معرفی فعالیت‌ها و کارنامه آنها، معرفی ناشران آثار ایران پژوهی و اسلام پژوهی در جهان، شناساندن ایران‌شناسان و اسلام‌شناسان برجسته و نقد آثارشان، تهیه و انتشار اخبار حوزه گسترده مطالعات اسلامی و ایرانی در جهان و معرفی پایان‌نامه‌های دانشجویی در رشته‌های ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی در دانشگاه‌های خارج از کشور از جمله اهداف انتشار این فصلنامه علمی- تحقیقاتی عنوان شده است.
در بخش ایران شناسی نخستین شماره، مقالاتی از دکتر ناصر تکمیل همایون، دکتر قاسم صافی، دکتر علی بلوکباشی، دکتر ماهوش آموزگار، سیدمحمد صدر هاشمی و پروفسور شاپور رواسانی ارائه شده است. گفتگو با پروفسور استیفان لیدر و دکتر عبدالرحیم گواهی و هم چنین ارائه مقالاتی از دکتر کیومرث امیری، اسماعیل تقی‌زاده، دکتر عادل خانی، فاطمه امیرخانی فراهانی، جمیله کوکبی، طاهر رحمانی از جمله مطالب بخش اسلام شناسی نخستین شماره فصلنامه علمی- تحقیقاتی ایران شناسی و اسلام شناسی است.
استادان،‌ پژوهشگران و صاحبنظران علاقه مند در دو حوزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی می توانند مقالات، نظرات و پیشنهادات خود و تازه ترین فعالیت‌ها و آثار اسلام‌شناسان و ایران‌شناسان را برای داوری و چاپ به دبیرخانه فصلنامه ارسال نمایند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت کتابخانه ملی مراجعه نمایید.
افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.