در سوگ دکتر سیدعلی اردلان جوان

میراث مکتوب - درگذشت دکتر سید علی اردلان جوان  را به جامعۀ علمی و ادبی کشور و دانشگاهیان شهر مشهد مقدس و خانواده وی تسلیت عرض نموده و برای روح آن مرحوم آرامش و رحمت الهی را خواستارم.

دکتر اردلان جوان در سال 1324 در شهر مقدس مشهدالرضا(ع) متولد شد. در سال 74 در رشتۀ ادبیات فارسی دکتری گرفت و رسالۀ او تصحیح و تحقیق دستوراللغة یا الخلاص ادیب نظنزی بود. او استاد دانشگاه و همزمان مدیر مسئول مجله علمی، پژوهشی کتابداری و اطلاع رسانی آستان قدس رضوی بود. در سال‏های 1351 تا 1357 رئیس موزه آستان قدس رضوی و از سال 1372 تا 1377 ریاست اداره کل کتابخانه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی را بر عهده داشت. تدوین  فهرست کتب خطی کتابخانه استان قدس رضوی، نگاهی به موزه مرکزی آستان‏ قدس‏رضوی، تجلی شاعرانه اساطیر و روایات تاریخی و مذهبی در اشعار خاقانی، تصویرهای زیبا در اشعار خاقانی از جمله آثار اوست.

وی مدیری فروتن و خوشرو بود چندباری در کتابخانه خدمت ایشان رسیدم و با ادب و احترام با میراث مکتوب همکاری می نمود. وی در دوران مسئولیت خود، خدمات ارزنده ای به موزه و کتابخانۀ آستان قدس رضوی کرد. روحش شاد و مشمول رضوان و رحمت ربوبی باد.

اکبر ایرانی - مدیرعامل مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.