چهارمین دورۀ جشنوارۀ دهخدا فراخوان داد

میراث مکتوب - فراخوان چهارمین دوره انتخاب كتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر كشور اعلام شد.

به مناسبت شصت‌ وسومین سالگرد تأسیس شركت انتشارات علمی و فرهنگی، چهارمین دورۀ انتخاب و معرفی «كتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر كشور» توسط این انتشارات و با همكاری وزارتخانه‌های تعاون، كار و رفاه اجتماعی- علوم، تحقیقات و فناوری و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

دبیرخانۀ «كتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر كشور» در چهارمین دوره بنا بر آیین‌نامه، كتاب‌هایی را كه طی اول فروردین ۱۳۹۶ تا پایان اسفند ۱۳۹۶ در دو حوزۀ تألیف و تصحیح برای نخستین‌ بار توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نگارش، چاپ و منتشر شده است را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و از صاحبان آثار برتر در آبان ۱۳۹۷ هم‌زمان با بیست‌وششمین دورۀ هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران تجلیل به عمل می‌آورد.

در این دوره صرفاً تمامی كتاب‌های منتشر شده در حوزه علوم انسانی به شرح زیر مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت:

۱.تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی؛ ۲. حقوق؛ ۳. زبان و ادبیات فارسی؛ ۴. علوم اجتماعی و ارتباطات؛ ۵. علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری؛ ۶. علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی؛ ۷. علوم سیاسی، روابط بین­الملل و مطالعات منطقه­ای؛ ۸. فقه، اصول ، علوم قرآن و حدیث؛ ۹. فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان؛ ۱۰. فناوری اطلاعات، اطلاع­رسانی و کتابداری؛ ۱۱. مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره)؛ ۱۲. مطالعات هنر و زیبایی­شناسی؛

بخش ویژه:

به منظور گسترش فرهنگ کار و خلاقیت و نوآوری در جامعه و نیز تبیین مبانی نظری و راهکارهای علمی اقتصاد مقاومتی در بخش ویژه کتاب­های چاپ و منتشر شده با موضوع «فرهنگ کار و کارآفرینی، سلامت ـ بیمه و اقتصاد مقاومتی» مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و از صاحبان آثار برتر نیز تجلیل  به عمل می­آید.

همچنین جایزه هیئت داوران نیز به ناشر یا ناشران برتر کتب دانشگاهی اهدا خواهد شد.

شرایط شرکت:

کتاب­هایی که صرفاً توسط اعضای هیئت علمی (اعم از شاغل و بازنشسته (دانشگاه­های سراسر کشور نگارش، چاپ و منتشر شده است و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

ناشران کتاب­های دانشگاهی می­توانند گزارش عملکرد سه سال اخیر خود را در این حوزه به آدرس دبیرخانه ارسال نمایند.

ارائه مدرک دال بر عضویت در هیئت علمی یکی از دانشگاه­های کشور، ضروری است.

از همۀ نویسندگان، ناشران، مراکز و موسسات علمی و پژوهشی و فرهنگی در خواست می شود دو نسخه از کتاب­های خود را که در موضوعات یاد شده در بالا چاپ و منتشر نموده­اند تا پایان تیر ۱۳۹۷ در مهلت مقرر به آدرس دبیرخانه «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه­های سراسر کشور» ارسال نمایند.

آدرس دبیرخانه: تهران، خیابان آفریقا، چهارراه حقانی، کوچه کمان، پلاک ۲۵. طبقه پنجم. دبیرخانه کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه­های سراسر کشور؛

صندوق پستی: ۹۶۴۷-۱۵۸۷۵