در برنامه تماشای خورشید؛

نشان عالی یونسکو به استاد موحد اهدا خواهد شد

میراث مکتوب- نکوداشت استاد محمدعلی موحد در برنامه‌ای تحت عنوان «تماشای خورشید» در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. این مراسم قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ در تالار فردوسی دانشگاه تهران از ساعت ۱۴ الی ۱۸:۳۰ برگزار ‌شود.

قرار است در مراسم ویژۀ ‌پاسداشت هفت دهه تلاش باغبان مثنوی و پیر پاینده ادب و عرفان، استاد موحد، نشان عالی کمیسیون ملی یونسکو نیز برای اولین بار به ایشان اهدا می‌شود.

در این مراسم  وزیران علوم و ارشاد، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز حضور خواهند داشت.

محمدعلی موحد، حقوقدان و عضو پیوستۀ فرهنگستان زبان وادب فارسی، تاریخ نگار و عرفان پژوه است که در طول زندگی خویش همواره مشغول تحقیق، تألیف و ترجمه بوده و آثار شاخصی از خود به یادگار گذاشته است که مهم‌ترین آن‌ها تحقیق در متون عرفانی، به‌ویژه چاپ انتقادی مقالات شمس تبریزی است.

استاد موحد همچنین از چهره‌های مطرح مولوی‌پژوهی در ایران است. به قلم این پژوهشگر آثار متعددی مربوط به مولانا و شمس و شاگردان این شاعر و اندیشمند بزرگ ایرانی منتشر شده است. از آن جمله می‌توان به کتاب «رساله در مناقب پروردگار» اثر فریدون بن احمد سپهسالار اشاره کرد. این اثر  با تصحیح و توضیح محمدعلی موحد و صمد موحد از سوی نشر کارنامه به چاپ رسیده است.

 


 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.