عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه:

نیمی از کتب خطی ایران در قم است

میراث مکتوب - حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی عماد، مدیر کتابخانۀ آیت‌الله گلپایگانی در آیین بازگشایی و افتتاح بخش‌های جدید این کتابخانه در قم از وجود تعداد قابل توجهی از نسخ خطی در این کتابخانه خبر داد.

 مدیر کتابخانۀ آیت‌الله گلپایگانی در این ارتباط عنوان کرد که در بخش نسخ خطی حدود 14 هزار و 700 کتاب در این کتابخانه نگهداری می‌شود که یکی از سرمایه‌های حوزه علمیه قم به شمار می‌رود و علاوه بر اینها بیش از 5 هزار نسخه سنگی و سربی نیز در کتابخانه نگهداری می‌شود.

در این مراسم همچنین آیت‌الله استادی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در سخنانی با اشاره به جایگاه قم در کتب خطی اظهار داشت: از حیث کتب خطی، قم در جایگاه ویژه ای قرار دارد و در کتاب‌های فهرست نویسی گفته شده 300 هزار نسخۀ خطی در ایران وجود دارد که می‌توان به جرات گفت نیمی از کتب خطی ایران در قم است.

لازم به ذکر است آیین بازگشایی و افتتاح بخش‌های جدید کتابخانۀ آیت‌الله گلپایگانی شامگاه شنبه 22 دی ماه با حضور آیت الله حسینی بوشهری عضو هیئت رئیسۀ جامعۀ مدرسین حوزۀ علمیۀ قم، آيت‌الله رضا استادی عضو جامعۀ مدرسین و احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، مدیران، مسئولین و اساتید حوزه برگزار شد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.