دومین دورۀ جایزۀ ابن‌سینا‌پژوهی برگزار می‌شود

میراث مکتوب – دومین دورۀ جایزۀ «ابن‌سینا‌پژوهی» قرار است از سوی دبیرخانۀ جایزۀ جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گروه مطالعات فلسفه اسلامی و قرون وسطی برگزار شود.

در این ارتباط دبیرخانۀ جایزۀ جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است جایزۀ ابن‌سینا‌پژوهی ویژۀ پایان‌نامه‌ها، رساله‌های دانشگاهی، رساله‌های سطح ۳ یا ۴ علوم حوزوی و مقاله‌های فارسی خواهد بود که در زمینۀ فلسفه و منطق ابن‌سینا و در حد فاصل سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ به زبان فارسی دفاع و منتشر شده باشد.

گفته شده مراسم جایزۀ ابن‌سینا‌پژوهی در پژوهشگاه دانش‌های بنیادین تهران برگزار خواهد شد.

دبیرخانۀ جایزۀ ابن‌سینا‌پژوهی همچنین اعلام کرده است که از مشارکت پژوهشگرانی که  در دیگر کشورها، پایان‌نامه یا مقاله‌ای به زبان فارسی دربارۀ ابن‌سینا نگاشته‌اند نیز استقبال خواهد کرد.

قرار است این جایزه در بهار ۱۳۹۸ به اثر برگزیده اهدا شود.

مهلت شرکت در دورۀ دوم جایزۀ ابن‌سینا‌پژوهی تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ اعلام شده و علاقه‌مندان می‌بایست مدارک لازم را شامل: نسخۀ الکترونیکی (پی دی اف) پایان نامه یا مقاله (هر شخص می تواند تنها یک اثر ارسال کند)، تصویر مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری یا صورتجلسۀ دفاع (تایید شده توسط دانشگاه یا مرکز آموزش عالی) و فهرست سوابق علمی (CV)را به رایانامه دبیرخانه به نشانی  philosophy.ipm@gamil.comارسال کنند.

اطلاعات بیشتر در ارتباط با دومین دوره جایزۀ «ابن‌سینا‌پژوهی» در پایگاه جایزۀ جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به نشانی  www.bookaward.ir قابل دسترسس است.