با کسب دومین جایزۀ ملی طی یک ماه گذشته؛

«فهرست نسخه‌های خطی فارسی پاکستان» برگزیدۀ همایش حامیان نسخ خطی شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، کتاب فهرست نسخه‌های خطی فارسی پاکستان، تألیف عارف نوشاهی و منتشر شده توسط مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب برگزیدۀ شانزدهمین دوره همایش حامیان نسخ خطی در بخش فهرست‌نگاری نسخ خطی و اسناد شد.

کتاب «فهرست نسخه‌های خطی فارسی پاکستان» در حالی در شانزدهمین دوره همایش حامیان نسخ خطی به عنوان اثر برتر معرفی شده که با ۴۰ اثر ارسال شده دیگر در بخش فهرست‌نگاری این همایش رقابت کرده است.

این کتاب پیش از این در بهمن‌ماه امسال نیز در جریان سی‌ و ششمین دورۀ جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان اثر برتر در حوزۀ نسخۀ خطی شایستۀ تقدیر شناخته شده بود.

کتاب فهرست نسخه‌های خطی فارسی پاکستان شامل فهرست ۸۰۰۰ نسخۀ خطی از کتابخانه‌های شخصی و دولتی پاکستان در چهار جلد می‌باشد که به کوشش عارف نوشاهی تهیه شده است.

لازم به ذکر است، شانزدهمین دوره همایش حامیان نسخ خطی با عنوان جایزه استاد عبدالله انوار، عصر روز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه در سالن همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی برگزار شد و در بخش اصلی، ۴۵۳ عنوان از آثار ۱۰۸ ناشر در حوزه‌های فهرست‌نگاری نسخ خطی و اسناد، علوم دینی، عرفان نظری، علوم عقلی، ادبیات، تاریخ و جغرافیا، علوم و فنون و چاپ عکس در این همایش شرکت کردند و در نهایت ۱۹ تن از اساتید این حوزه‌ها، به ارزیابی آثار پرداختند.

شانزدهمین دوره همایش حامیان نسخ خطی توسط سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی ایران در مرکز همایش های این سازمان برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.