برپایی نمایشگاه «بهارستان» تا پایان فروردین 98

میراث مکتوب- نمایشگاه «بهارستان» بهار را در هفت منظر از دریچه آثار گنجینه تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش می‌کشد و تصویری جذاب از نوزایی طبیعت و نوروز، آیین دیرینه ایرانیان، پیش روی دوستداران فرهنگ و تاریخ می‌نمایاند.

این نمایشگاه که از روز سه‌شنبه 21 اسفند 1397 خورشیدی در نگارخانه کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافته است، تا 30 فروردین 1398 خورشیدی به میزبانی از میهمانان بهاری بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران می‌نشیند.

بهار در اسلام، اساطیر، ادبیات، هنر، گاه‌شماری، فرهنگ مردم ایران و سرانجام، حوزه فرهنگی نوروز، هفت منظری‌اند که نمایشگاه «بهارستان» از دریچه آن‌ها گزیده‌ای از آثار جذاب تاریخی کتابخانه و موزه ملی ملک را بازتابانده است.

گردشگران در این نمایشگاه با منظومه‌ای از نسخه‌های خطی و آثار گوناگون تاریخی با موضوع و درون‌مایه بهار و نوروز همچون نسخه‌های خطی شاهنامه فردوسی، خمسه نظامی، تقویم‌الملوک و نوروزنامه، روزنامه‌های تاریخی همچون وقایع اتفاقیه، کارت تبریک، اسطرلاب، قطعه‌های خوش‌نویسی همچون دعای تحویل سال از خوش‌نویسان پرآوازه تاریخ ایران مانند درویش عبدالمجید طالقانی، قطعه‌های نگارگری مانند نگاره گذر سیاوش از آتش برگرفته از شاهنامه استارباد، آثار لاکی همچون جعبه و قاب‌آینه و تمبر روبه‌رو می‌شوند.

نخستین موزه وقفی ـ خصوصی ایران، نمایشگاه «بهارستان؛ بهار در هفت منظر به روایت آثار کتابخانه و موزه ملی ملک» را به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت و آیین دیرینه ایرانیان برپا کرده است.

این نمایشگاه تا 30 فروردین 1398 خورشیدی در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» از گردشگران به ویژه میهمانان نوروزی میزبانی می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.