چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه

میراث مکتوب- هانا شیدیاک، موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه(Musée du Quai Branly)  در نشستی پژوهشی در کتابخانه و موزه ملی ملک درباره چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه سخن می‌راند.

این نشست پژوهشی روز چهارشنبه 21 فروردین 1398، ساعت 14، در کتابخانه و موزه ملی ملک با حضور دوستداران موزه و موزه‌داری برگزار می‌شود.

هانا شیدیاک که یکی از همکاران پروژه نمایشگاه امپراتوری گل سرخ (هنر قاجار) در موزه لوور لانس به شمار می‌آمد، اردیبهشت سال 1397 خورشیدی در بازدید از تالارها و نمایشگاه‌های موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک، با بیان شگفتی از گنجینه آثار موزه‌ای این موقوفه به ویژه در زمینه هنر اسلامی - ایرانی، از زمینه‌های مشترک میان این گنجینه با موزه کیوبرنلی- ژاک شیراک (موزه مردم‌شناسی) پاریس فرانسه (Musée du Quai Branly) در زمینه هنر ایران و اسلام سخن گفته بود.

این موزه‌دار و پژوهشگر اکنون با سخنرانی درباره چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه، آرای خود را با دوستداران ایرانی موزه و موزه‌داری، به ویژه علاقه‌مندان به سیر دگرگونی موزه و موزه‌داری در فرانسه، در میان می‌گذارد.

نشست پژوهشی «چگونگی شکل‌گیری موزه و جایگاه موزه‌داران در فرانسه» در روز چهارشنبه 21 فروردین 1398  در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.