آیین نکوداشت دکتر نجفقلی حبیبی برگزار می‌شود

میراث مکتوب- خانه اندیشمندان علوم انسانی بزرگداشتی را برای دکتر نجفقلی حبیبی یکشنبه 8 اردیبهشت برگزار می‌کند.

در این نشست دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر سید کاظم اکرمی، دکتر حسن بلخاری، دکتر محسن رهامی، دکتر حسین سلیمی، دکتر رضا صالحی‌امیری، دکتر غلامرضا ظریفیان و آیت‌الله غیات‌الدین طه محمدی حضور دارند و درباره این پژوهشگر فلسفه و مصحح سخنرانی می‌کنند.

همچنین کتاب حبیب معرفت (مجموعه مقالات اهدایی به استاد) رونمایی می‌شود.

 نجفقلی حبیبی، فرزند علیقلی، در سال 1320 در خوانسار به دنیا آمد. وی تحصیلات حوزوی خود را -‌از ابتدایی-‌ صرف و نحو و معانی بیان (جامع المقدمات، سیوطی، مغنی و مطول) تا سطح (رسایل و مکاسب)-‌ در سال ‌ای 1331 تا 1339 در خوانسار، بروجرد، اراک و تهران پشت سر گذاشت.

حبیبی، دیپلم خود را در سال 1339 از دبیرستان دارالفنون تهران اخذ کرد و در سال 1342 از دانشکده معقول و منقول (الهیات فعلی) فوق دیپلم گرفت. وی به ترتیب در سال 1344 مدرک کارشناسی، در سال 1348 کارشناسی ارشد و در سال 1356، دکتری خود را در رشته فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه الهیات تهران اخذ کرد.

از دکتر نجفقلی حبیبی که نزدیک به 30 مسئولیت اجرایی و علمی و عضویت در انجمن‌های معتبر علمی را در کارنامه خود دارد، تاکنون بیش از 30 رساله، مقاله و کتاب منتشر شده است.
 

آیین بزرگداشت نجفقی حبیبی یکشنبه 8 اردیبهشت ساعت 17 تا 19 در خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان نجات‌اللهی (ویلا)، نبش خیابان ورشو، سالن فردوسی برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.