نشست نقد و بررسی کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه»

میراث مکتوب- کتابخانه و موزه ملی ملک، نشست نقد و بررسی کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه؛ مجموعه‌ای از عرایض متضمن اوامر شاه به امین‌السلطان» را با سخنرانی پژوهشگر و نگارنده کتاب، یک نسخه‌شناس و یک سندشناس و پژوهشگر تاریخ برگزار می‌کند.

مجید عبدامین، پژوهشگر و نگارنده کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه؛ مجموعه‌ای از عرایض متضمن اوامر شاه به امین‌السلطان» به همراه جمشید کیان‌فر، نسخه‌شناس و مجید تفرشی، سندشناس و پژوهشگر، در نشستی پژوهشی به معرفی، نقد و بررسی این کتاب تازه‌نشریافته می‌نشینند.

کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه» با محوریت مکاتبه و عریضه‌نویسی با شاه و مقامات عصر ناصری بر پایه سندهای تاریخی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک با همکاری انتشارات بنیاد موقوفات افشار نشر یافته است.

کتابخانه و موزه ملی ملک، کتاب «نامه‌هایی به ناصرالدین شاه» را هم‌زمان با برپایی آیین گرامی‌داشت میلاد حضرت امام حسین(ع) در بهار 1398 خورشیدی رونمایی کرد.

این نشست روز یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 از ساعت 14 در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران واقع در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» برپا می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.