جایگاه حضرت علی(ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران

میراث مکتوب- انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت فرارسیدن هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت حضرت علی(ع) و ۲۵ اردیبهشت‌ماه، روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، نشست تخصصی «جایگاه حضرت علی(ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران» را برگزار می‌کند.

جایگاه شعر و شاعران در ایران و اسلام جایگاه رفیع و والایی است و در طول حیات پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) شاعران ولایی مورد تفقد و عنایت آن بزرگواران قرار گرفته‌اند. عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت در ادبیات کهن و ادبیات معاصر ایران هم سابقه بسیار طولانی دارد؛ از این رو، سرایش شعر در مدح امام علی(ع) در تمام قالب‌های شعری هم به گذشته‌های بسیار دور باز می‌گردد. شجاعت و شهادت‌های آن امام همام در میدان‌های مختلف نبرد، فداکاری و جانفشانی در لیلۀ المبیت، حضور در غدیر خم و کرامات آن حضرت، مهمترین دست‌مایه‌های شعر شاعران پارسی‌گوی بوده و هست.

در نشست «جایگاه حضرت علی(ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران» حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ مهدی محقق، رئیس هیأت‌مدیره انجمن؛ علی موسوی گرمارودی، شاعر و چهره ماندگار و احمد تمیم‌داری استاد ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی خواهند کرد.

زمان: چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷ تا ۱۹

مکان: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر(عج)، پائین‌تر از میدان منیریه، پل امیربهادر، خیابان سرلشکر بشیری، پلاک 71

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.