یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی

میراث مکتوب- کتاب «مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2): یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی» به همت انتشارات سازمان اسناد و کتابخانۀ‌ ملی ایران به زیور طبع آراسته شد.

در این کتاب 25 مقاله از 25 نویسنده در حوزۀ ایرانشناسی، با عناوینی همچون «ناصر خسرو: دبیر، معمار یا باستانشناس»، «شکل‌گیری تاریخ‌نگاری ایرانی»، «پیشینۀ واژگان ایرانی کشت و کار»، «خاندان کوثر همدان»، «مدارس سلطانیه در عصر اولجاتیو»، «عارف قزوینی و خاندانش» و «واژه‌نامۀ اصطلاحات دانش ابعاد و اجرام» به شادروان دکتر «محسن جعفری مذهب حقیقی» اهدا شده است.

از دیگر مقالات اهدایی به دکتر جعفری می توان به «خانه سالار»، «تأثیر تاریخ‌نگاری ایلخانان و تیموریان بر تاریخ‌نگاری عثمانی»، «تأثیر قنات بر فرهنگ عامۀ مردم بیرجند»، «تحلیلی بر اعلام جغرافیایی تاریخ سیستان» و «پاره‌های خوزستان پژوهی» اشاره کرد.

کتاب «مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2): یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی» توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانۀ‌ ملی ایران، به اهتمام پروین استخری و جمشید کیان‌فر و در 615 صفحه گردآوری و منتشر شده شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه انتشارات سازمان واقع در ساختمان کتابخانۀ ملی ایران مراجعه یا با شماره تلفن 81623315 تماس حاصل کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.