یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی

میراث مکتوب- کتاب «مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2): یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی» به همت انتشارات سازمان اسناد و کتابخانۀ‌ ملی ایران به زیور طبع آراسته شد.

در این کتاب 25 مقاله از 25 نویسنده در حوزۀ ایرانشناسی، با عناوینی همچون «ناصر خسرو: دبیر، معمار یا باستانشناس»، «شکل‌گیری تاریخ‌نگاری ایرانی»، «پیشینۀ واژگان ایرانی کشت و کار»، «خاندان کوثر همدان»، «مدارس سلطانیه در عصر اولجاتیو»، «عارف قزوینی و خاندانش» و «واژه‌نامۀ اصطلاحات دانش ابعاد و اجرام» به شادروان دکتر «محسن جعفری مذهب حقیقی» اهدا شده است.

از دیگر مقالات اهدایی به دکتر جعفری می توان به «خانه سالار»، «تأثیر تاریخ‌نگاری ایلخانان و تیموریان بر تاریخ‌نگاری عثمانی»، «تأثیر قنات بر فرهنگ عامۀ مردم بیرجند»، «تحلیلی بر اعلام جغرافیایی تاریخ سیستان» و «پاره‌های خوزستان پژوهی» اشاره کرد.

کتاب «مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2): یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی» توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانۀ‌ ملی ایران، به اهتمام پروین استخری و جمشید کیان‌فر و در 615 صفحه گردآوری و منتشر شده شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه انتشارات سازمان واقع در ساختمان کتابخانۀ ملی ایران مراجعه یا با شماره تلفن 81623315 تماس حاصل کنند.