تور ویژۀ آشنایی با علوم در ایران اسلامی

میراث مکتوب- نخستین دورۀ تور ویژۀ «آشنایی با علوم در ایران اسلامی» هم‌زمان با برگزاری دهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در روزهای یک‌شنبه 16 و شنبه 22 تیر 1398 خورشیدی برگزار می‌شود.

مهمانان این تور به قلمروی شگفت‌انگیز دستاوردهای علمی دانشمندان ایران در روزگار اسلامی سفر خواهند کرد.

این تور ویژه به مناسبت فرارسیدن جشن‌های زادروز امام رضا(ع) و دهه کرامت برای دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی برگزار می‌شود.

این تور در کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه علوم و فناوری از دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی میزبانی می‌کند.

مهمانان تور ویژه «آشنایی با علوم در ایران اسلامی» با گردش در تالار علوم در ایران اسلامی، با طبیعت بدن خود از دریچۀ دستاوردهای علمی دانشمندان ایرانی همچون ابن سینا و صفی‌الدین گرگانی بیش‌تر آشنا شده و درخواهند یافت این دانشمندان چگونه با بهره‌گیری از زنجیرۀ گستردۀ دانش، بیماری‌های گوناگون آن روزگاران را درمان می‌کردند.

این مهمانان، یافته‌های دانشمندان آن زمانه را از دریچه‌ای نو دیده و ناگفته‌های دانش ایرانیان را به گونه‌ای دیگر خواهند شنید. آنان همچنین می‌آموزند چگونه می‌توان راوی میراث علمی دانشمندان ایرانی بود.

مهمانان این تور سپس با حضور در موزه علوم و فناوری در همسایگی کتابخانه و موزه ملی ملک، از دریچه‌ای دیگر با دستاوردهای علمی دانشمندان ایران در دوران اسلامی آشنا می‌شوند.

تور ویژه «آشنایی با علوم در ایران اسلامی» در روزهای یک‌شنبه 16 و شنبه 22 تیر 1398 خورشیدی از ساعت 9 پذیرای 30 نفر خواهد بود. دوستداران حضور در این تور می‌توانند در روز چهارشنبه 12 تیر 1398 خورشیدی از ساعت 14 تا 16 با شماره تلفن 66700988  داخلی 109 تماس گرفته و نام خود را به عنوان میهمان تور بنویسند. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت با آن دسته از دوستدارانی خواهد بود که زودتر تماس بگیرند.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.