اعلام فراخوان دورۀ پنجم نشان دهخدا

میراث مکتوب- فراخوان پنجمین دورۀ انتخاب کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور (نشان دهخدا 1398) اعلام شد.

دبیرخانۀ «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور»، در پنجمین دوره، کتاب‌هایی را که طی سال 1397 در دو حوزۀ تألیف و تصحیح برای نخستین‌ بار توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نگارش، چاپ و منتشر شده است مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و از صاحبان آثار برتر در آبان 1398 تجلیل به عمل می‌آورد.

این دبیرخانه صرفاً کتاب‌های منتشرشده در شاخه‌های علوم انسانی به شرح زیر را مورد بررسی و داوری قرار خواهد داد:

1. تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی 2. حقوق 3. زبان و ادبیات فارسی 4. علوم اجتماعی و ارتباطات 5. علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری 6. علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی 7. علوم سیاسی، روابط بین­الملل و مطالعات منطقه­ای 8. فقه، اصول ، علوم قرآن و حدیث 9. فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان 10. فناوری اطلاعات، اطلاع­رسانی و کتابداری 11. مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) 12. مطالعات هنر و زیبایی­شناسی.

بخش ویژه:

در این دوره جایزۀ ویژۀ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به پژوهش برتر در حوزۀ مطالعات فرهنگی و اجتماعی نظام آموزش عالی و جایزۀ ویژۀ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پژوهش برتر در حوزۀ کار و فرهنگ کار اعطا خواهد شد.

اعضای هیئت علمی (اعم از شاغل و بازنشسته) دانشگاه­های سراسر کشور، ناشران، مراکز و مؤسسات علمی و پژوهشی و فرهنگی می‌توانند تا 31 مردادماه 1398 آثاری را که واجد شرایط می‌باشند به دبیرخانۀ کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه­های سراسر کشور ارسال کنند.

آدرس دبیرخانه: تهران، خیابان نلسون ماندلا (آفریقا)، چهارراه حقانی، کوچه کمان، پلاک 25، طبقۀ اول، دبیرخانۀ کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه­های سراسر کشور، کد پستی: 1518736313

تلفن دبیرخانه: 88665527-021

ایمیل: dehkhoda.award@gmail.com

پنجمین دورۀ انتخاب کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور (نشان دهخدا 1398) با همکاری وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز خانۀ کتاب، سازمان تأمین اجتماعی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، انتشارات علمی و فرهنگی و نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود

 

.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.