دسترسی اینترنتی به نسخ خطی مرتبط با امام رضا(ع)

میراث مکتوب- در مراسم افتتاحیۀ دوازدهمین دورۀ جشنوارۀ انتخاب کتاب سال رضوی، از پایگاه تخصصی امام رضا(ع) در کتابخانۀ دیجیتال آستان قدس رضوی رونمایی شد.

مدیر کتابخانۀ دیجیتال آستان قدس رضوی با بیان این‌که رکن اساسی هر پژوهش، دسترسی به منابع معتبر علمی است، اظهار کرد: در راستای کمک به پژوهشگران در دست‌یابی به منابع علمی مرتبط با حضرت رضا(ع) و به مناسبت ایام پربرکت دهۀ کرامت، پایگاه تخصصی آن حضرت در کتابخانۀ دیجتیال آستان قدس رضوی راه‌اندازی شد.

علی ضرابی در این باره عنوان کرد: این پایگاه مشتمل بر حدود 8390 منبع دیجیتال از قبیل نسخه‌های خطی، چاپ سنگی، اسناد، پایان‌نامه، عکس، کتاب‌های چاپی و... در موضوع حضرت رضا(ع) و حرم مطهر رضوی است که شامل 4488 عکس، 2610 کتاب چاپی، 370 نسخۀ خطی، 457 نسخۀ چاپ سنگی، 184 پایان‌نامه و 281 منبع دیگر است.

وی افزود: علاوه بر ارائۀ اطلاعات کتاب‌شناختی، فراهم‌نمودن امکان تورّق تمام‌متن، از اهداف این پایگاه است که به مرور تعداد بیشتری از منابع را در بر خواهد گرفت.

ضرابی در پایان با بیان این‌که خدمات این پایگاه از طریق آدرس اینترنتی digital.aqr.ir قابل دسترسی است، گفت: در این پایگاه پژوهشگران می‌توانند علاوه بر مطالعۀ منابع دیجیتال، از طریق سامانۀ خدمات تحویل منبع، نسخۀ دیجیتال مدنظر خود را درخواست و براساس قوانین کشوری، آن را دریافت نمایند.

منبع: پایگاه کتابخانۀ آستان قدس رضوی

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.