آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره کتاب سال دانشجویی

میراث مکتوب- آخرین مهلت ارسال آثار به بیست‌وششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ۱۵ مردادماه است و بعد از این تاریخ، تمدید نخواهد شد.

تا کنون بیش از ۵۰۰ اثر به دبیرخانه بیست‌وششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال شده که بیشترین آثار رسیده در گروه علوم انسانی است.

بنا بر اعلام، شرایط شرکت در این جشنواره به شرح زیر است:

بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح ۲ و۳ می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

بر این اساس، همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشرشده، انتشار کتاب در سال ۹۶ تا ۹۷ ، ثبت نام اینترنتی، ارسال دو جلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال کپی متن اصلی آثار ترجمه‌شده از شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.

همچنین دانش‌آموختگانی که حداکثر یک سال پس از فارغ‌التحصیلی کتاب خود را منتشر کرده‌اند می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

کتاب الکترونیک ارسال‌شده به جشنواره باید دارای مجوز ارشاد و هولوگرام باشد.

این جشنواره در فراخوان خود یادآور شده است که آثار دریافت‌شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده‌اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

بر اساس این فراخوان، ناشران می‌توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی ارسال کنند و از ناشرانی که بیشترین مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته باشند، در آیین اختتامیه جشنواره تجلیل خواهد شد. در این جشنواره همچنین از جوان‌ترین پدیدآورنده، مولف و مترجم تقدیر خواهد شد.

بیست‌وششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی همچنین موضوعات ویژه خود را به شرح زیر اعلام کرده است:

موضوع ویژه بیست‌وششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی به «فرهنگ عمومی و آسیب‌های اجتماعی»، «اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی»، «مطالعات رسانه» و «مدیریت بحران و پدافند غیرعامل» اختصاص دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۷۲، صندوق پستی: ۱۱۶۳-۱۳۱۴۵، سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.