برگزاری کارگاه مُهرشناسی در میراث مکتوب

میراث مکتوب- مُهر و اثر مُهر به عنوان نشان هویت اشخاص در فرهنگ اسلامی جایگاهی ویژه دارد. اسناد و نسخه­‌های خطی را بدون شناخت دقیق اسناد و توانایی خواندن و آشنایی با فرهنگ مهرنویسی و مهرخوانی نمی‌توان به درستی تجزیه و تحلیل کرد. فضای کم و حجم کلمات، انتخاب عبارات و شیوۀ چینش کلمات در مُهرها تابع قوانین و متکی بر مجموعه‌ای از باورها و سنت­‌های کهن فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، این مؤسسه کارگاه آموزشی تخصصی مُهرشناسی را با تدریس عمادالدین شیخ‌الحکمایی برگزار می‌­کند.

هدف از برگزاری این کارگاه، تبیین و بررسی پیشینۀ کاربرد مهر، اصول مهرخوانی و قواعد نگارش آن همراه با تمرین عملی، طرح موضوع مهرشناسی به عنوان یک زمینۀ گسترده پژوهشی، منابع و کاربردهای مختلف مهر و ارایۀ نمونه­‌هایی از موضوع مهرپژوهی است.

زمان برگزاری این کارگاه آموزشی روزهای ‌شنبه و یکشنبه 26 و 27 مرداد 1398 از ساعت 15 تا 18 و هزینۀ شرکت در آن 150 هزار تومان است.

پژوهشگران و علاقه­‌مندان به شرکت در این دوره لازم است فرم ثبت‌نام را تکمیل و به همراه فیش واریزی به ایمیل info@mirasmaktoob.ir ارسال نمایند.

شمارۀ تماس روابط عمومی: 66490612 (داخلی 115 و 106)

مکان: تهران - خیابان انقلاب - بین خیابان ابوریحان و دانشگاه - شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)- طبقۀ 2- واحد 8- مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب.

شایان ذکر است که به شرکت­‌کنندگان در این دوره، گواهی حضور اعطا می‌شود.

برای دریافت فرم ثبت‌نام اینجا کلیک کنید.

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.