نمایش مستندی دربارۀ مرحوم استاد ایرج افشار

میراث مکتوب- هم‌راستا با برپایی پنجمین نمایشگاهِ تاریخ محلی ایران که با محوریت مرکز یزد هم‌اکنون در موزۀ کتاب و میراث مستند ایران میزبان مخاطبان است، فیلم مستند «فرزانۀ فروتن ایران‌مدار ما» اکران خواهد شد.

این فیلم که در قالب مستند پرتره و اتوبیوگرافی به شخصیت، زندگی و آثار استاد ایرج افشار یزدی، مورخ، محقق و ایران‌شناس برجستۀ معاصر می‌پردازد به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید جواد میرهاشمی تولید شده است.

در این فیلم که مدت زمان آن  ۹۵ دقیقه است‌، شخصیت‌های فاضل و سرشناسی همچون محمدرضا شفیعی کدکنی، عبدالله انوار، آيت‌الله سید مصطفی محقق داماد، ژاله آموزگار، آیدین آغداشلو، احمد اقتداری، ناصر تکمیل همایون، هوشنگ دولت آبادی، مجدالدین کیوانی، احمد گلبن، احسان نراقی، منوچهر ستوده، سید محمد محیط طباطبایی و ... از خاطرات و اثرات زنده‌یاد ایرج افشار سخن می‌گویند.

پیش‌تر و در مراسم گشایش نمایشگاه تاریخ محلی استان یزد از سردیسِ استاد ایرج افشار با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و محمدعلی طالبی استاندار یزد در حضور فرزند ایشان و استاد رضا داوری اردکانی در موزه کتاب و میراث مستند ایران رونمایی شده بود.

فیلم مستند فرزانۀ فروتن ایران‌مدار ما، روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه از ساعت ۱۳:۳۰ در سالن اجتماعات موزۀ کتاب و میراث مستند اکران خواهد شد. حضور و تماشای این فیلم برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.