دکتر باقری در مراسم رونمایی از نشریه میراث علمی اسلام و ایران

جوانان ما باید بدانند که بر خاکی قدم می گذارند که جلوه های علمی، فرهنگی و هنری در آن بی شمار بوده است

میراث مکتوب- به گزارش روابط عمومی میراث مکتوب، نخستین شمارۀ سومین مجلۀ میراث مکتوب با عنوان «میراث علمی اسلام و ایران»، روز دوشنبه 25 دیماه 1391، طی مراسمی با حضور اساتید و پژوهشگران حوزه تاریخ علم و متون کهن، رونمایی شد.
نخست دکتر اکبر ایرانی- مدیر عامل مؤسسه- در ارتباط با مسیری که برای گرفتن مجوز این نشریه پیموده بود با سایرین گفت و گو کرد. سپس دکتر محمد باقری، سردبیر نشریه، دقایقی سخن گفتند. دکتر باقری پس از ابراز خوشحالی برای به ثمر رسیدن کاری که مدت ها در پی انجام آن بود، افزود: «کمتر از یک سال پیش آقای ایرانی به من گفت که می توانیم امتیاز مجلۀ تاریخ علمی را بگیریم. من پیشنهاد کردم که این مجله نباید صرفاً برای افاضل باشد بلکه باید برای بیشتر افراد کارایی داشته و قابل استفاده باشد. جوانان ما باید بدانند که بر خاکی قدم می گذارند که جلوه های علمی، فرهنگی، و هنری در آن بی شمار بوده است.»
دکتر باقری با ذکر این مطلب که متأسفانه اطلاعات غلط در کتب درسی وجود دارد، گفت: «می دانستیم که درآوردن نشریه ای برای طیف وسیع تر کار دشوارتری است و درآوردن نخستین شمارۀ یک مجله بسیار سخت تر هم هست. اما کوشیدیم تا بدانجا که ممکن است در راه حذف خطاها قدم برداریم.»
سردبیر نشریۀ میراث علمی از وجود مخاطبان و همکاران خارجی در این مجله خبر داد و افزود: «تابه حال در دنیا مجلۀ تاریخ علم اختصاصی که مخاطب جهانی داشته باشد وجود نداشته و ما به خاطر زمینۀ تاریخی که در ایران داریم می توانستیم این کار را انجام دهیم و دادیم. ترویج علم هم به قدر تاریخ علم اهمیت دارد. میراث علمی، مجله ای است که در صدد احیای میراث علمی ایرانیان در دوران اسلامی است و مخاطبان این مجله از دانش آموزان تا بالاترین درجات علمی هستند.»
پس از اتمام سخنان دکتر باقری، آقایان دکتر علی اشرف صادقی، محمدحسین ساکت و دیگران از زحمات دکتر ایرانی بابت راه اندازی این مجله علمی، تشکر کردند و او را مشوق علم در دنیایی ضد علم دانستند و همچنین از زحمات همکاران این نشریه به ویژه یونس مهدوی- مدیر داخلی نشریه- قدردانی کردند.


گزارش تصويري رونمایی از نخستين شمارۀ نشریه میراث علمی


گزارشگر: سهیلا یوسفی
افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.