نمایشگاه عکس‌های نسخه خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار»

میراث مکتوب- به مناسبت صد و هفتاد و هفتمین سال ورود عکاسی به ایران، نمایشگاه تصویر عکس‌های تاریخی برگرفته از نسخه خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار»، هم‌زمان با برپایی نمایشگاه عکس «فوتوغرافخانه» در نگارخانۀ خیال برپا می‌شود.

بستۀ نمایشگاهی تصویر عکس‌های تاریخی برگرفته از نسخه خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار» نوشته محمدمهدی شریف کاشانی، یکی از نسخه‌های منحصربه‌فرد دربارۀ تاریخ مشروطه ایران به شمار می‌آید که در گنجینۀ نسخه‌های خطی کتابخانه و موزه ملی ملک نگهداری می‌شود.

این نسخه بی‌همتای خطی در کنار روایت‌هایی از تاریخ مشروطه به خط نگارنده-  که از کنش‌گران روحانی آن جنبش مردمی بوده است - صدها عکس دسته اول تاریخی در خود دارد که تصویری جذاب از آن جنبش به نمایش می‌گذارد.

بستۀ نمایشگاهی تصویر عکس‌های تاریخی نسخه خطی «واقعات اتفاقیه در روزگار» در همکاری مشترک کتابخانه و موزه ملی ملک و مؤسسۀ فرهنگی هنری و پژوهشی صبا در قالب نمایشگاه عکس فوتوغرافخانه از 25 آذر تا 10 دی 1398 خورشیدی در نگارخانه خیال به نشانی «تهران، خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125» برپا می‌شود.

این نمایشگاه هم‌زمان با برگزاری نشست تخصصی عکاسی قاجار به مناسبت صد و هفتاد و هفتمین سال ورود عکاسی به ایران، امروز دوشنبه 25 آذر 1398 خورشیدی از ساعت 16 تا 20 گشایش می‌یابد.