هفتمین دورۀ آموزشی «فصوص الحکم» ابن‌عربی

میراث مکتوب- هفتمین دورۀ آموزشی فصوص الحکم ابن‌عربی، در قالب برنامۀ علمی «مدرسۀ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی» با تدریس حسن بلخاری، از 10 دی‌ماه جاری، آغاز می‌شود.

این دورۀ آموزشی سه‌شنبه‌ها از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۷:۳۰ برگزار خواهد شد. طی این دوره فص اسحاقی و یوسفی از کتاب «فصوص الحکم»، مهمترین اثر «محی الدین بن عربی» عارف پرآوازۀ جهان اسلام، شرح خواهد شد.

محی‌الدین بن عربی (۵۶۰ - ۶۳۸ق‌/۱۱۶۵-۱۲۴۰م‌)، معروف‌ به‌ شیخ‌ اکبر، از جمله عرفا و دانشمندان بزرگ‌ جهان‌ اسلام‌ است. دو کتاب «فصوص الحکم» و « فتوحات مکیه» او بسیار شهرت دارد و در نزد اهل عرفان و حکمت، او را پدر عرفان نظری خوانده‌اند.

این عارف بزرگ جهان اسلام، از دوران کودکی و اوان نوجوانی در معرض نفحات الهی و عنایات ربانی واقع و از ذوق و وجد و کشف و حال برخوردار شد. ورود او به طریق تصوف به‌طور رسمی در ۲۱ سالگی در سال ۵۸۰ در شهر اشبیلیه رخ داد. او در زمانی کوتاه به مقامات قدسی نائل آمد و احوال و افکار خود را در آثارش به یادگار گذاشت.

علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شمارۀ تلفن 55380416 – 021 تماس حاصل کنند. ساختمان شمارۀ دو انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان انقلاب اسلامی، بعد از خیابان ابوریحان، ساختمان فروردین، طبقه 4 واحد 11 واقع است.