بازشناسی میراث خواجه نصیرالدین طوسی

همزمان با زادروز خواجه نصیرالدین طوسی و به مناسبت روز مهندسی، مؤسسۀ فرهنگی اکو با همکاری معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، آیین بزرگداشتی با عنوان «بازشناخت میراث اندیشه و دانش علامه خواجه نصیرالدین طوسی» برگزار می‌کند.

در این مراسم که با حضور مقامات دیپلماتیک، پژوهشگران، نویسندگان و فرهیختگان همراه خواهد بود، اثر پژوهشی «کتابشناسی جامع خواجه نصیرالدین طوسی» معرفی خواهد شد و دکتر سید حجت‌‌الحق حسینی، پژوهشگر و مؤلف این کتاب، دربارۀ احوال و آثار خواجه‌نصیرالدین طوسی، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نوابغ تاریخ دانش، حکمت و فرهنگ حوزه تمدنی اکو، سخن خواهد گفت.

گفتنی است «کتابشناسی جامع خواجه نصیرالدین طوسی» که یکی از پروژه‌های پژوهشی دانشگاه صنعتی خواحه نصیر بوده، به عنوان اثر برگزیدۀ نهمین جشنوارۀ بین‌المللی فارابی انتخاب شده است. این کتاب به ۱۸ زبان بین‌المللی تهیه و تدوین شده و دربردارندۀ ۶۷۰۷ مدخل کتاب‌‌شناسانه از آثار خواجه در سراسر جهان، در بخش‌های نسخه‌های خطی، پایان‌نامه‌ها، کتاب‌ها، مقاله‌‌ها و ۹۰ یادمان ملی و بین‌المللی است.

نشست «بازشناخت میراث اندیشه و دانش علامه خواجه نصیرالدین طوسی» و معرفی «کتابشناسی جامع خواجه نصیرالدین طوسی» روز چهارشنبه ۷ اسفند، ساعت ۱۴، در محل تالار همایش‌‌های بین‌‌المللی مؤسسۀ فرهنگی اکو به آدرس تهران، خیابان موحد دانش (اقدسیه)، کوچه باقر النمر (ناز سابق)، شماره 10، برگزار می‌شود.