نرم افزار «کتابخانه جامع میراث مکتوب» تولید می شود

ميراث مكتوب - نرم افزار «کتابخانۀ جامع میراث مکتوب» در قالب تفاهم نامه ای میان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و مرکز پژوهشی میراث مکتوب در حال تولید است.
به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشی میراث مکتوب، در این نرم افزار کلیۀ کتاب ها و نشریات میراث مکتوب در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
بر اساس این تفاهم نامه مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی آماده سازی، تبدیل فرمت فایل ها در قالب صفحات گرافیکی مناسب همراه با لغت نامه و امکانات پژوهشی موجود در این نرم افزار را انجام می دهد. این نرم افزار با ارائۀ آثار مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، تحت عنوان نرم افزار کتابخانۀ جامع میراث مکتوب به صورت سفارشی تولید می شود.
بیش از 250 عنوان کتاب در موضوعات مختلف شامل زبان و ادبيات فارسي، علوم و معارف اسلامي، علوم و فنون، تاريخ و جغرافيا، ميراث ماوراء النهر ، ميراث شبه قاره ، متن شناسي، فهرست نسخه هاي خطي، نسخه برگردان ، نسخه پژوهي، رسائل، جشن نامه ها، ارج نامه ها، همايش ها و نكوداشت ها با قابلیت جست و جو، همراه با تصویری از نسخۀ خطی هر کتاب در این نرم افزار خواهد آمد.
قرار است از این نرم افزار تا کمتر از شش ماه دیگر رونمایی شود. لوح فشردۀ کتابخانۀ جامع میراث مکتوب در بهایی مناسب به بازار عرضه خواهد شد.
علاقه مندان به داشتن نسخۀ کاغذی کتابها نیز می توانند با سفارش، آن را تهیه نمایند. میراث مکتوب با همکاری و همراهی مرکز کامپیوتری علوم اسلامی نور، با این طرح، راه را برای محققان آثار میراثی که با دسترسی آسان و سریع به منابع قادرند تحقیقات بیشتر و دقیقتری انجام دهند، هموار کرده و در نظر دارد متعاقباً کتابخانۀ اینترنتی آثار میراث مکتوب را راه اندازی کند.
در کنار این کتابخانه، نرم افزار کامل نشریات آینه میراث، گزارش میراث و میراث علمی اسلام و ایران و ویژه نامه ها و ضمائم هم راه اندازی خواهد شد.
افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.