نشست مجازی «نسخ خطی فارسی در هند با نگاهی به نسخ تصحیح نشده»

میراث مکتوب- یکصد و بیست و سومین نشست مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب به گفت‌‌و‌گو دربارۀ  نسخ خطی فارسی در هند با نگاهی به نسخ تصحیح نشده اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، نشست مجازی «نسخ خطی فارسی در هند با نگاهی به نسخ تصحیح نشده » در صفحۀ اینستاگرام مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب برگزار می‌شود.

در این نشست پرفسور سید حسن عباس، رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه هندویی بنارس و رئیس  سابق کتابخانه رضا رامپور هند دربارۀ «تصحیح متون فارسی در هند (با نگاهی به آثار آزاد بلگرامی) و لزوم مشارکت علمی با نهادهای ایرانی» سخن می‌گوید. دکتر احسان‌اللّه شکراللّهی، رئیس مرکز تحقیقات فارسی هند دربارۀ «میراث فارسی در هند و بایسته‌های پژوهشی، نحوۀ ارائۀ تصویر نسخ خطی از کتابخانه‌های هند، مهم‌ترین مراکز پژوهشی پیرامون نسخ خطی فارسی و میراث مشترک ایران و هند، و مجلات فارسی هند»، و دکتر سید نقی عباس (کیفی)، پژوهشگر ملی بورسیه تاگور و کارشناس نسخ خطی در موزه ملی هند دربارۀ «وضع شاعران و شعر فارسی در هند، فهرست‌ها و تذکره‌ها، و ضرورت همکاری هند با ایران و میراث مکتوب» صحبت می‌کنند.

کارشناس و مجری این نشست خانم دکتر سمیه شکری، پژوهشگر و مدرس دانشگاه هستند. این نشست در روز یک‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۱۹ تا ۲۱ )به وقت ایران) در لایو (پخش زنده) صفحۀ اینستاگرام مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب به نشانی  @mirasmaktoob برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند با دنبال کردن صفحۀ اینستاگرام مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب در این جلسه حضور یابند.