نشست «رونمایی، نقد و بررسی کتابشناسی متون چاپ‌شده در ایران» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، یکصد و بیست و هشتمین نشست از سلسله نشست‌های این مؤسسه با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، با موضوع «رونمایی، نقد و بررسی کتابشناسی متون چاپ‌شده در ایران (از سال 1233 تا 1390 شمسی)» برگزار می‌شود.

در این نشست که به صورت مجازی برگزار می‌شود، فریبا افکاری، ابوالفضل حافظیان بابلی، عارف نوشاهی، محمود طیار مراغی، و سید سعید میرمحمدصادق سخن خواهند گفت.

کتابشناسی متون چاپ شده در ایران (از سال 1233 قمری تا 1390 شمسی) به کوشش محمود طیار مراغی و سید سعید میرمحمدصادق، توسط مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی جمهوری اسلامی ایران در دو جلد منتشر شده است. این کتابشناسی دربرگیرندۀ اطلاعات کتابشناختی 9198 عنوان متن چاپ شده در ایران، اعم از متون، نسخه برگردان‌ها، رسائل و مجموعه‌ها میراثی می‌باشد و از نظر زبانی متون منتشرشده به زبان‌های فارسی، عربی و ترکی را شامل می‌شود.

نشست «رونمایی، نقد و بررسی کتابشناسی متون چاپ‌شده در ایران» ساعت 17 تا 19 روز چهارشنبه 25 تیرماه 1399 برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان به حضور در این نشست می‌توانند در ساعتِ جلسه با کلیک روی لینکِ زیر، به این وبینار وارد شوند.

https://sbu.ac.ir/webinar