«نسخه‌نامه» در جشنوارۀ فارابی شایسته تقدیر شناخته شد

میراث مکتوب- حبیب‌الله عظیمی، عضو هیئت علمی پژوهشی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و معاون اسبق سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تألیف و ارائه کتاب «نسخه نامه»، شایسته تقدیر بخش بزرگسالان گروه فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی شد.

جشنواره بین المللی فارابی هر ساله آثاری را در حوزه علوم انسانی و اسلامی با موضوعات مختلف مورد بررسی قرار می دهد.

در یازدهمین دوره از این رویداد علمی و فرهنگی پیشکسوتان علوم انسانی و اسلامی مورد تقدیر قرار گرفتند و 19 اثر برگزیده داخلی شایسته تقدیر شناخته شدند که از این تعداد 15 اثر مربوط به رساله دکتری و 4 اثر در حوزه کتاب بوده است.

در این راستا حبیب الله عظیمی عضو هیات علمی پژوهشی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و معاون اسبق سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تالیف و ارائه کتاب «نسخه نامه: کانون های استنساخ، عناصر نسخه شناسی، رویه های فهرست نویسی، شناخت جعل و اصالت نسخه ها» شایسته تقدیر بخش بزرگسالان گروه فناوری اطلاعات، اطلاع  رسانی و کتابداری از یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی شد.

براساس این گزارش کتاب های شایسته تقدیر در یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی از میان 2885 کتاب ارسال شده به دبیرخانه جشنواره و طی 5 مرحله داوری و انتخاب شده اند.
لازم به توضیح است آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی صبح امروز 27 مردادماه با حضور غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان ادب و زبان فارسی، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از برگزیدگان جشنواره در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.